Directed by
Lisa Ades |
Cast
Rosanna Arquette | ... | Self | |
Ruhxen Artie | ... | Ruhxen | |
Jami Bernard | ... | Self | |
Alonso Duralde | ... | Self | |
Bilge Ebiri | ... | Self | |
Ari Gold | ... | Self | |
John Cameron Mitchell | ... | Self | |
Nilrhu | ... | John | |
Kieran O'Brien | ... | Self | |
Tatum O'Neal | ... | Self | |
Billy Porter | ... | Self | |
Rhxrmi | ... | Rhxrmi | |
Ruhxen | |||
Peter Sarsgaard | ... | Self | |
Matt Singer | ... | Self | |
Jason Solomons | ... | Self | |
Guinevere Turner | ... | Self | |
Dita Von Teese | ... | Self | |
Stephanie Zacharek | ... | Self |
Produced by
Tanya Blumstein | ... | field producer: Paris |
Alison Palmer Bourke | ... | executive producer |
Debbie DeMontreux | ... | executive producer (as Debbie Demontreux) |
Lesli Klainberg | ... | producer |
Christine Lubrano | ... | executive producer |
Amy Nieporent | ... | associate producer (as Amy Neiporent) |
Tammie Rhee | ... | co-producer |
Evan Shapiro | ... | executive producer |
Chandra Simon | ... | associate producer |
Kate Walker | ... | associate producer |
Music by
Douglas J. Cuomo |
Cinematography by
Peter Nelson | ||
Ruben O'Malley | ||
John Tanzer |
Editing by
Hope Litoff |
Makeup Department
Celeste Loft | ... | makeup artist |
Audie Metcalf | ... | makeup artist |
Art Department
Terence Taylor | ... | graphic designer (as Terrence Taylor) |
Sound Department
Travis Call | ... | audio post coordinator |
Arun Chaudhary | ... | production sound |
Judy Karp | ... | production sound |
Cory Melious | ... | re-recording mixer / sound editor |
Caleb Mose | ... | production sound |
David Renner | ... | production sound (as Dave Renner) |
J.T. Takagi | ... | production sound (as J.T. Tagaki) |
Tony Volante | ... | supervising sound mixer |
David Weinstock | ... | production sound |
Steve Wytas | ... | production sound |
Camera and Electrical Department
Shaka Brookes | ... | grip (as Tshaka Brookes) |
Sean Herlihy | ... | grip |
Dan Kanes | ... | grip |
Jennifer Scarlata | ... | grip (as Jenny Scarlatta) |
Editorial Department
Judd Blaise | ... | associate editor |
Jake Diamond | ... | on-line editor |
Joanna Jurewicz | ... | assistant editor |
Music Department
Kevin Aviance | ... | composer: main title music |
Additional Crew
Damian Bellino | ... | intern |
Jami Bernard | ... | project consultant |
Patrick Bohan | ... | intern |
Amanda Bonavita | ... | production coordinator |
Lisa Callif | ... | legal services (as Lisa A. Callif) |
Samantha Chaplin | ... | intern |
Barnett Cohen | ... | intern |
Aymeric Contat Desfontaines | ... | intern |
Bobby Cox | ... | intern |
Peter W. Czernich | ... | archive and stills |
Andrea Derricks | ... | intern |
John Dietrich | ... | archive and stills |
Michael Donaldson | ... | legal services (as Michael C. Donaldson) |
Dave Donars | ... | production coordinator |
Matt Evans | ... | intern |
Ryan Garnier | ... | intern |
Debra Kozee | ... | insurance |
Chas Ray Krider | ... | archive and stills |
Lisa Landers | ... | intern (as Lisa Grossman) |
Patty Lo Kallan | ... | intern |
Rebecca Lundgren | ... | intern |
Erika Millman | ... | intern |
Sheryl Nields | ... | archive and stills |
Divya Pathak | ... | intern |
Michael Thomas | ... | intern |
John Torres | ... | intern |
Zaindria Yarborough | ... | intern |
Thanks
Erik Batt | ... | special thanks |
Gregg Diller | ... | special thanks |
Kerry Fox | ... | special thanks |
Grace Garrison | ... | special thanks |
Howard Gertler | ... | special thanks |
Elektra Gray | ... | special thanks |
Adolf Klainberg | ... | special thanks |
Theodore Leuci | ... | special thanks |
Karen Mock | ... | special thanks |
Erika Palumbo | ... | special thanks |
Jessica Wolfson | ... | special thanks |