Series Directed by
Michael Keillor | ... | (unknown episodes) |
Series Writing Credits
Jonathan Lee | ... | (unknown episodes) |
Jonathan Lee | ... | (showrunner) (unknown episodes) |
Jonathan Lee | ... | (lead writer) (unknown episodes) |
Gillian Roger Park | ... | (unknown episodes) |
Series Cast
Series Produced by
Elizabeth Binns | ... | head of production (6 episodes) |
Sara Curran | ... | executive producer (2022) (unknown episodes) |
Simon Heath | ... | executive producer (unknown episodes) |
Joe Hill | ... | executive producer (unknown episodes) |
Gaynor Holmes | ... | executive producer (unknown episodes) |
Michael Keillor | ... | executive producer (unknown episodes) |
Herbert Kloiber | ... | executive producer (unknown episodes) |
Jonathan Lee | ... | executive producer (unknown episodes) |
Stacey Levin | ... | executive producer (unknown episodes) |
Adam Morane-Griffiths | ... | executive producer (unknown episodes) |
Roderick Seligman | ... | executive producer (unknown episodes) |
Julia Stannard | ... | producer (unknown episodes) |
Steve Stark | ... | executive producer (unknown episodes) |
Series Art Direction by
Philip A. Brown | ... | (6 episodes) |
Series Costume Design by
Alison McCosh | ... | (6 episodes) |
Series Makeup Department
Erin Jenkins | ... | crowd makeup trainee (uncredited) (3 episodes) |
Series Second Unit Director or Assistant Director
Sean Hind | ... | third assistant director (6 episodes) |
Alison Piper | ... | Crowd 2nd Assistant Director (6 episodes) |
Martin Smith | ... | second unit director (6 episodes) |
Agustina Gavagnin | ... | cast pa (4 episodes) |
Jen Hainey | ... | Additional Floor Runner Dailies (2 episodes) |
Series Art Department
Emily Fisher-Morrison | ... | assistant art director (6 episodes) |
Pina Laberto | ... | Set Dec Buyer (6 episodes) |
Thomas Love | ... | lead graphic designer (6 episodes) |
Natali Shershulskaya | ... | art department coodinator: malta (4 episodes) |
Series Sound Department
Gregor Dippie | ... | 2nd Assistant Sound (6 episodes) |
Andrew Reid | ... | First Assistant Sound (6 episodes) |
Mark Sansone | ... | 2nd AS: Malta (4 episodes) |
Series Special Effects by
James Sled | ... | special effects coordinator (6 episodes) |
Alex Bastin | ... | special effects crew (1 episode) |
Luke Corbyn | ... | special effects technician (1 episode) |
Reece Johnson | ... | special effects crew (1 episode) |
Daniel Massett | ... | special effects technician (1 episode) |
Doug McCarthy | ... | special effects technician (1 episode) |
John Rafique | ... | special effects supervisor (1 episode) |
Nick Smith | ... | special effects technician (1 episode) |
Kali Tattersall | ... | special effects technician (1 episode) |
Dan Vico | ... | special effects technician (1 episode) |
Massimo Vico | ... | special effects floor supervisor (1 episode) |
Jordan Washington | ... | special effects technician (1 episode) |
Chris Watson | ... | special effects technician (1 episode) |
James Willis | ... | special effects technician (1 episode) |
Series Stunts
Andy Bennett | ... | second unit stunt director (1 episode) |
Series Camera and Electrical Department
Darrin Zammit Lupi | ... | still photographer (3 episodes) |
Series Casting Department
Shenae Rae | ... | casting associate (6 episodes) |
Series Costume and Wardrobe Department
Shiona Reid | ... | Principal Trainee (6 episodes) |
Keeley Scothern | ... | Crowd Costume Supervisor (5 episodes) |
Series Editorial Department
Stefan Hughes | ... | first assistant editor (6 episodes) |
Series Location Management
Ross Aitken | ... | assistant location manager (6 episodes) |
Stephanie Ariño | ... | location assistant (6 episodes) |
Keir Fraser | ... | unit manager (6 episodes) |
Barry Laird | ... | location manager (6 episodes) |
Erin Joan Michael | ... | location assistant (6 episodes) |
Simon Price | ... | assistant location manager (6 episodes) |
Rebecca Shepherd | ... | assistant location manager / location coordinator (6 episodes) |
Dylan Sinclair | ... | Unit Assistant (6 episodes) |
Christina Valletta | ... | Assistant Unit Manager (6 episodes) |
Andrew Wilson | ... | Unit Assistant (6 episodes) |
Harrison Murphy | ... | Unit Manager 2nd Unit (1 episode) |
Paul Robbins | ... | Assistant Location Manager 2nd unit (1 episode) |
Series Transportation Department
Romain Cutajar | ... | transportation captain (6 episodes) |
Series Additional Crew
Liam French Robinson | ... | voice and dialect coach (6 episodes) |
Thomas Schembri | ... | unit facilities manager (6 episodes) |
Neil Swain | ... | key dialect coach (6 episodes) |
Stephen Mintoff | ... | production coordinator (4 episodes) |